Dzień otwarty - 5.03.2016

IV Miejski Konkurs Origami

Dnia 7 czerwca 2017 roku w auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie IV Miejskiego Konkursu Origami pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Polskiego Towarzystwa Origami.

Konkurs skierowany był do uczniów tarnobrzeskich szkół podstawowych i gimnazjów. Na konkurs wpłynęło 74 prace przygotowane przez 62 młodych twórców orgiami.

Komisja konkursowa w której skład weszły instruktorki  Polskiego Towarzystwa Origami panie Anna Skorupa i Maria Bis, wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach.

Szkoła Podstawowa klasy I-III

I miejsce Piotr Sendrowicz SP10

II miejsce Gabriel Mokrzyński SP4 oraz Oliwia Burlikowska SP10

III miejsce Kacper Zelik SP4

Szkoła Podstawowa klasy IV-VI

I miejsce Bartłomiej Wilk SP4 oraz Wiktoria Pruszyńska SP10

II miejsce Olaf Jędrychowski SP9 oraz Filip Marek SP10

III miejsce Kacper Łagocki SP9

I miejsce Krzysztof Oleniak

II miejsce Dominika Wrona

III miejsce Martyna Kmuk  wszyscy laureaci z Gimnazjum nr 3

Po części artystycznej przygotowanej przez panią Danutę Piątkowską i uczniów klasy 4c i 3d, uczestnicy spotkania przystąpili do składania najbardziej rozpoznawalnego przykładu sztuki orgiami czyli żurawia. Ten japoński symbol szczęścia i długowieczności  po wojnie stał się również symbolem pokoju. Wszyscy zaproszeni goście zostawili po sobie w naszej szkole pamiątkę w postaci papierowych żurawi,  które zawisły na „Drzewku pokoju”.

Dla wszystkich zaproszonych gości instruktorki PTO panie Anna Skorupa,  Maria Bis i Renata Strojek zorganizowały warsztaty orgiami na których zainteresowani uczniowie wgłębiali się w tajniki sztuki orgiami tworząc barwne motyle i kolorowe kusudamy.