Dzień otwarty - 5.03.2016

Międzynarodowy Dzień Kropki

Książka pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie  15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W naszej szkole organizowane były w tym dniu działania, które pomagają dzieciom poznawać swoje mocne strony.

Było kolorowo i radośnie. Na ubraniach  uczniów i nauczycieli pojawiły się barwne kropki i groszki. W wielu klasach uczniowie wysłuchali historii o Vashti bohaterce książki Reynoldsa i obejrzeli film. Rozmawialiśmy o talentach i o ludziach, którzy nas wspierają .Na placu przed szkołą powstały „kropkowe dzieła” rysowane kolorową kredą . Były pamiątkowe zdjęcia, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozdawali uczniom znaczki ( oczywiście w kształcie kropki) z napisami: uwierz w siebie, odkryj swój talent, rozwijaj  swój talent.

Ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas I-VII „Od kropki wszystko się zaczyna”.

Komisja nagrodziła prace wykonane przez  następujących uczniów:

KLASY IV-VII

klasa IV A: Amelia Grodecka , Natalia Grodecka

klasa IV B : Justyna Luchowska

KLASY I-III

klasa I C:  Kaczmarczyk Gabriel, Czochara Grzegorz, Rzepecka Olga, Janiec Nadia, Żugaj Aleksander

klasa III D: Oleniacz Gabriela, Dybus Ula, Rybczyński Karol, Malicka Anna

klasa III E: Chamerska Jagoda, Janowska Daria, Juryś Aleksandra, Andrijew Julia

klasa I A: Ostrowska Aleksandra, Pelc Zofia, Brania Kinga, Paszko Ewa, Stadnik Maciej

klasa III C: Zając Cyprian, Sokalski Dominik, Dziadura Wiktoria, Rodzeń Paweł

klasa II B:, Piwińska Tamara, Fus Klaudia , Konieczna Martynka, Florek Amelia

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili w tym dniu pobawić się kropką, życzymy odkrywania i rozwijania swoich talentów i wiary w ich wyjątkowość.

Opiekunowie Szkolnego Koło Wolontariatu

„ Pomaganie nakręca.”