• Certyfikat "Szkoła z klasą 2.0"

• Certyfikat "Szkoła bez Przemocy"

• Certyfikat udziału w XII edycji akcji "Podziel się sercem"

• Tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów"

• Certyfikat European Language Label

• Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

• Sprawność Szkoły z Klasą  - COGITO

• Sprawność Szkoły z Klasą - AGO

• Ośmioro nauczycieli z tytułem "Nauczyciel z Klasą"

•  Uczniów z tytułem "Uczniowie z Klasą"

W 2008/2009 jako jedyna szkoła w Polsce braliśmy  udział w międzynarodowym programie pomiaru emisji dwutlenku węgla.

Szkoła Promująca Zdrowie

Od 2002 roku jesteśmy zrzeszeni w sieci szkół promujących zdrowie. Po pierwszych dwóch latach działalności w roku 2004 uzyskaliśmy Rejonowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Od czerwca 2007 roku jesteśmy posiadaczami Wojewódzkiego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie i podejmujemy starania o przyznanie certyfikatu ogólnopolskiego.

Celem naszego uczestnictwa w tym programie jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów, rodziców i wszystkich pracowników naszej szkoły, oraz kształtowanie umiejętności codziennego dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zadania realizujemy  we współpracy zespołu do spraw promocji zdrowia z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, uczniami, pedagogiem szkolnym, pielęgniarką i stomatologiem szkolnym oraz pozostałymi pracownikami szkoły. Ściśle współpracujemy ze środowiskiem lokalnym.

Przekazujemy wiedzę na temat :

- właściwych nawyków żywieniowych,

- zdrowego stylu życia,

- higieny jamy ustnej i otoczenia,

- profilaktyki występowania wad postawy,

- bezpieczeństwa na co dzień- w szkole, w domu, na podwórku, podczas zabaw,

- pozytywnego wpływu zwiększenia aktywności fizycznej na samopoczucie.

Przybliżamy uczniom humanistyczne wartości sportu z zasadą „czystej gry”, uwrażliwiając ich na piękno otaczającego świata. Dostarczamy im satysfakcji i okazji do budowania pozytywnego obrazu własnej osoby. Stwarzamy im alternatywne metody spędzania wolnego czasu. Uczymy zasad udzielania pierwszej pomocy, organizujemy masowe imprezy sportowe, akcje, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Przygotowujemy programy artystyczne, wystawy zdrowej żywności i plakaty promujące zdrowie.

Zdrowie jest dla naszego ucznia bardzo ważną wartością. Dzięki niej może się cieszyć życiem i wszechstronnie rozwijać. Będąc zdrowym łatwiej jest poznawać świat i pomagać ludziom. O zdrowie warto dbać, bo jest ono naszym cennym dobrem, dzięki któremu możemy żyć radośnie, ciekawie, aktywnie i twórczo.

Rejonowy Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Akcja "Uczniowie z klasą"

ROK 2007/2008

________________________________________

W tym roku szkolnym trzy grupy uczniów postanowiło wziąć udział w II edycji programu "Uczeń z klasą". Realizowano dwa różne projekty w ramach sprawności "Pomagam innym"i "Jestem twórcą". Poniżej zamieszczono końcowe prezentacje przygotowane przez zespoły uczniowskie:

•  "Przedszkolaki z naszej paki " przygotowane przez jedną grupę uczniów.

•  "Szkoła w procentach " przygotowaną przez dwie grupy uczniów.

ROK 2006/2007

________________________________________

W roku szkolnym 2006/2007 portal "Szkoła z klasą" zaproponował nową akcję, tym razem dla uczniów, polegającą na zdobywaniu sprawności w którejś z trzech kategorii:

•  "Badam Świat",

•  "Jestem Twórcą",

•  "Pomagam innym".

Uczniowie klasy VIe pod opieką pani Renaty Strojek, jako pierwsi w szkole, postanowili wziąć w niej udział. Realizuowali sprawność "Jestem Twórcą". Ich praca w ramach projektu "Magiczny świat ORIGAMI" została zauważona przez realizatorów i zamieszczona na stronie głównej projektu.

W ślad za nimi poszły dwa następne zespoły uczniów z klasy V b i realizują swoje zadania projektowe.

Szczęśliwie i wytrwale do końca projektu dobrnęła grupa dziewczynek z klasy VI zdobywając tytuł "Uczniowie z klasą". Serdecznie im gratulujemy!!!