Od 2005 roku patronat nad szkołą objął  32 Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania im. Gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego z Krakowa.

Jednostkę sformowano w roku 2003, a w zasadzie proces jej formowania trwał od stycznia do grudnia 2003. Oficjalnie jednostka rozpoczęła swoją działalność 11 grudnia 2003, cztery dni później 32. ODN rozpoczął dyżury bojowe w systemach OP RP oraz NATO-wskim NATINAEDS. Do zadań jednostki należy przetwarzanie informacji radiolokacyjnych, nadzorowanie przestrzeni powietrznej w wyznaczonym sektorze oraz dowodzenie operacyjne w danym sektorze odpowiedzialności. Od początku istnienia jednostka znajduje się na terenie lotniska Kraków-Balice.

Święto ośrodek obchodzi w dniu 22 kwietnia – decyzja nr 131/MON z 13 kwietnia 2006.

Informacja na podstawie:  http://www.jednostki-wojskowe.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=233&Itemid=26